Perfumy jako nieodłączny element wizerunku kobiety

  0
  393

  ,,Jak Nas widzą…”, a może czują? Bez wątpienia, zapach stanowi jeden z kluczowych elementów komunikacji niewerbalnej, mając bezpośredni wpływ na pierwszą ocenę nowo poznanej osoby.

  Na podstawie zapachu jesteśmy w stanie podświadomie wyrobić sobie opinię na temat Naszego rozmówcy, nie tylko jego postawy względem higieny, ale także upodobań i preferencji, charakterystycznych dla danych grup zapachowych.

  Zatem można śmiało przyznać, że zapach jest Naszą wizytówką, a tym samym perfumy stanowią nieodłączny element Naszego wizerunku. Jednym z ciekawszych miejsc, które oferuje szeoką gamę zapachów damskich jest sklep https://perfumeriaprestige.pl/

  Fizjonomia zapachów damskich

  Zwykle, przy okazji zakupu perfum, bez wahania sięgamy po dobrze znane Nam marki, jednak w przypadku chęci nabycia nowego zapachu, proces ten może się nieco wydłużyć.
  Przeglądając opisy perfum często natrafiamy na pojęcie ,,nut zapachowych”, będących zbiorem różnych zapachów, uwalniających się podczas kontaktu perfum ze skórą.

  Każda z nut zapachowych charakteryzuje się inną szybkością parowania, co w praktyce przekłada się na trwałość zaaplikowanego produktu.

  W każdym zapachu wyróżniamy trzy podstawowe nuty:

  1. Nuta głowy – Pierwsza z wyczuwalnych zaraz po użyciu nut zapachowych, charakteryzująca się wyjątkowo intensywnym, jednak najkrócej wyczuwalnym zapachem. Utrzymuje się do kilkunastu minut, sprawiając wrażenie swoistej reklamy perfum, mającej zachęcić Nas do ich zakupu.
  2. Nuta serca – Jest wyczuwalna po około 10-30 minutach od momentu aplikacji perfum na skórę, na której utrzymuje się nawet do 2 godzin.
  3. Nuta bazy – Jak sama nazwa wskazuje, nuta bazy stanowi podstawę zapachu, utrzymując się najdłużej ze wszystkich nut zapachowych. To nuta decydująca o charakterze perfum, której woń może utrzymać się na ubraniach do kilku dni.

  Perfumeryjny savoir-vivre

  Nasz zapach w dużej mierze świadczy o Nas samych, ma też wpływ na to jak zostaniemy odebrani przez otoczenie. W dobie zwiększonej dbałości o aparycje, wysportowane ciało, zadbane włosy i stylowe ubrania domagają się zwieńczenia odpowiednim zapachem.

    Będą dopłaty dla gospodarstw ogrzewanych gazem LPG. Różne kierunki dostaw gwarantują, że surowca nie zabraknie

  Najważniejsze jest to, aby zapach był odpowiednio dobrany do Nas oraz do okazji. Prawidłowo dobrane perfumy powinny dopełniać Naszą stylizację, odzwierciedlać Naszą osobowość – stanowić nieodłączny element Naszego wizerunku.

  • Perfumy, w zależności od pory roku – Latem warto sięgać po lekkie, zwiewne, niezbyt nachalne kompozycje. Idealnie sprawdzą się tu wonie cytrusowe, wodne i ozonowe. Zimą natomiast warto postawić na coś bardziej zdecydowanego, cięższego, takiego jak zapachy korzenne, kwiatowe i orientalne.
  • Perfumy na dzień i na wieczór – W ciągu dnia sięgajmy po stosunkowo lekkie, wręcz transparentne zapachy (casualowe). Wieczorem można śmiało sięgnąć po kompozycje bardziej wyraziste, zwracające na siebie uwagę.
  • Perfumy na konkretne okazje – W przypadku okazji formalnych, mniej znaczy lepiej, dlatego też, wybierając się na oficjalną kolację, idąc do teatru czy kina, lepiej, aby Nasz zapach był lekki i nie zwracał na siebie nadmiernej uwagi. Inaczej w przypadku mniej formalnych okazji, takich jak wyjście ze znajomymi – tutaj rodzaj perfum nie powinien mieć większego znaczenia, niż Nasze własne upodobania.
  • Zapraszamy do nas https://perfumeriaprestige.pl/kategoria/zapachy/